Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 27. 07. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Martę, dziewicę; w czwartek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w piątek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. Trwają wakacje. Niech to będzie nie tylko czas wypoczynku fizycznego, lecz również wzrostu duchowego. Nie ma wakacji ani urlopu od pracy nad sobą. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. Książkę „Św. Jan Paweł II. Pamięć i Wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii. Jest to historia naszej ziemi. Może być wspaniałym prezentem.

5. W pierwszy piątek miesiąca przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:oo -8:oo i od 15:oo – 19:oo. Niech Jezus nie będzie sam.

6. Przypominamy: w piątek rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuariów Matki Bożej oraz o trzeźwość Narodu.

7. W pierwszą sobotę Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 18:oo Różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Jerycho różańcowe trwać będzie od 1 – 4 sierpnia w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie w dniu 1.08. o godz. 19:oo

9. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Jest już w drodze 30. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie do 13 sierpnia. Z naszej parafii pielgrzymują kapłani: ks. Stanisław i ks. proboszcz oraz inni pielgrzymi. Wspierajmy ich swoimi modlitwami. Codziennie po Mszy św. o godz. 18:oo w intencji pielgrzymów odmawiamy dziesiątek różańca. Pielgrzymi z Łukęcina i Świnoujścia będą gościli w naszej parafii 28 lipca ok. godz. 13:oo. Zwyczajem ubiegłego roku podejmiemy pielgrzymów obiadem. Jeśli by ktoś mógł przynieść ciasto, będziemy wdzięczni. Liczymy, że będzie ok. 70 pielgrzymów.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w podejmowaniu decyzji, abyśmy wzrastali w łasce i mądrości.