Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 20. 07. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Marię Magdalenę; w środę – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy; w czwartek – św. Kingę, dziewicę; w piątek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; w sobotę – św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2. Trwają wakacje. Niech to będzie nie tylko czas wypoczynku fizycznego, lecz również wzrostu duchowego. Nie ma wakacji ani urlopu od pracy nad sobą. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. Książkę „Św. Jan Paweł II. Pamięć i Wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii. Jest to historia naszej ziemi. Może być wspaniałym prezentem.

5. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. Pod hasłem ”Kierowcy solidarni z misjonarzami” od dzisiejszej niedzieli, tj. 20 lipca, rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie trawa modlitwa w intencji misji, a w dniu 25 lipca na wszystkich Mszach św. i podczas poświęcenia pojazdów będzie prowadzona zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, tj. 25 lipca obchodzony będzie po raz szósty jako Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

7. W najbliższy piątek z Łukęcina, a w sobotę ze Świnoujścia wyruszy już 30. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie do 13 sierpnia. Z naszej parafii wyruszą kapłani: ks. Stanisław i ks. proboszcz oraz inni pielgrzymi. Można przekazywać intencje mszalne na czas pielgrzymki. Można również wspomóc osoby, które chcą iść a nie zawsze ich stać na poniesienie kosztów. W tym roku opłata pielgrzyma wynosi 150 zł. Pielgrzymi ze Świnoujścia i z Łukęcina będą gościli w naszej parafii 28 lipca ok. godz. 13:oo. Zwyczajem ubiegłego roku podejmiemy pielgrzymów obiadem. Jeśli by ktoś mógł przynieść ciasto, będziemy wdzięczni. Liczymy, że będzie ok. 70 pielgrzymów.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w podejmowaniu decyzji, abyśmy wzrastali w łasce i mądrości.