Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 06. 07. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Jana z Dukli - kapłana; w piątek – św. Benedykta, opata, Patrona Europy; w sobotę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

3. W czasie wakacji nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13:30. Codziennie Msze św. o godz. 7:oo, 15:oo i 18:oo. Biuro parafialne czynne: we wtorki od godz. 10:oo – 11:oo. oraz poniedziałki , środy i piątki od godz. 16:oo – 18:oo.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą sw. o północy pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 21:00.

6. Dziś po każdej mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na wsparcie kolonii letnich dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych. Swoją ofiarą wywołaj uśmiech przynajmniej jednego dziecka.

7. Książkę „Św. Jan Paweł II. Pamięć i Wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w kruchcie Bazyliki i w zakrystii.

8. W najbliższą niedzielę, tj. 13 lipca, przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice o godz. 18:oo nowenna, Masza św. i procesja różańcowa ulicami naszej parafii. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. inf. dr Edmund Cybulski. Program procesji wywieszony jest w gablotach. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Od 25 lipca do 13 sierpnia trwać będzie 30. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z naszej parafii zamierza pójść ks. Stanisław i ks. proboszcz. Można przekazywać intencje mszalne na czas pielgrzymki. Można również wspomóc osoby, które chcą iść a nie zawsze ich stać na poniesienie kosztów. W tym roku opłata pielgrzyma wynosi 150 zł.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzajmy czas pracy i wypoczynku.