Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 15. 06. 2014 R.

1. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity Lwowa dziś w naszej Bazylice o godz. 16:oo. Ks. arcybiskup przekaże dla naszej Bazyliki relikwie bł. bp. Jakuba Strzemię, udzieli młodzieży i dorosłym Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się promocja książki „Święty Jan Paweł II. Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Do udziału wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Procesja Dekanatu Śródmieście rozpocznie się w naszej Bazylice uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity o godz. 9:oo. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy : we wtorek – św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika; w sobotę – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. Dzisiejszą uroczystością Najświętszej Trójcy, kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.

6. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

7. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej na potrzeby KUL i WT US zebrali kwotę 640 zł. Za udzielone wsparcie z serca dziękujemy.

8. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy powodzian na Bałkanach..

9. Przed prezbiterium możemy zobaczyć projekt płaskorzeźby „Święta Rodzina” dla upamiętnienia Roku Rodziny. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

10. Od najbliższej soboty rozpoczynamy Triduum przed uroczystością odpustową w naszej parafii Zapraszamy na Mszę św. z konferencją: sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 18:oo. Możliwość spowiedzi św. od godz. 17:oo – 19:oo. Suma odpustowa we wtorek, 24 czerwca o godz. 18:oo.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Ten, który zakosztował miłości, powinien dzielić się nią z innymi. Niech rozlewająca się na nas miłość jednego Boga w trzech Osobach, poprzez Boże błogosławieństwo, przemienia nasze serca i umacnia nasze więzi z otaczającymi nas ludźmi.