Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 08. 06. 2014 R.

1. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej Patronki Naszej Archidiecezji. Ponadto w tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – bł. Bogumiła, biskupa; w środę – św. Barnabę Apostoła; w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Antoniego z Padwy; w sobotę – bł. Michała Kozala, biskupa męczennika.

2. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

3. W najbliższy piątek 13 czerwca, w rocznicę objawień Pani Fatimskiej serdecznie zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję fatimską ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 18:oo. Program procesji wywieszony jest w gablotach.

4. Całonocna adoracja z Mszą św. o północy pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa z piątku na sobotę , tj. z 13/14 czerwca br. Rozpoczęcie o godz. 21:oo. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy, a jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.

6. Również w najbliższą niedzielę serdecznie zapraszamy na Mszę św. pod przewodnictwem ks abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity Lwowa. Ks. arcybiskup przekaże dla naszej Bazyliki relikwie bł. bp. Jakuba Strzemię, udzieli młodzieży i dorosłym Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się promocja książki „Święty Jan Paweł II. Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Do udziału wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie kwotę 1.525 zł. Za udzielone wsparcie z serca dziękujemy.

9. Dziś po każdej Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy KUL i WT US.

10. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali powodzian na Bałkanach..

11. Przed prezbiterium możemy zobaczyć projekt płaskorzeźby „Święta Rodzina” dla upamiętnienia Roku Rodziny. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Pokrzepieni darami Ducha Świętego, idźmy z odwagą i głośmy całemu światu radość Pięćdziesiątnicy.