Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 25. 05. 2014 R.

1. Dziś podczas uroczystej Mszy św. druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:00 na zewnątrz Bazyliki. Nabożeństwo dla dzieci I komunijnych, rozdanie obrazków i wspólne zdjęcia o godz. 16:00. Przez cały Biały Tydzień dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w nabożeństwie majowym i Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, do świętowania zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Filipa Nereusza, kapłana; w czwartek św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę; w sobotę – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji narodów głodujących.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. To już ostatni tydzień miesiąca maja poświęconego Matce Najświętszej. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś w nabożeństwie majowym ?. Codziennie nabożeństwo majowe, ku czci Matki Bożej o godz. 17:30. Śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki w godz. od 20:3o – 21:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Jutro Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.

7. Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej we wtorek tj. 27 maja br. po Mszy św. o godz. 18:oo.

8. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. Naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Poprzez nasze ofiary mamy udział w budowie Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Wdzięczności Narodu.

9. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego to dar, który otrzymujemy, aby pokonywać ograniczenia własnego rozumu. Niech przyjęte z wiarą, będzie potężnym orężem w naszej codzienności.