Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 13.04.2014 R.

1. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

2. Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana i uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi, komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność między ludźmi. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszej Bazylice o godz. 18:00, podczas której kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami, ministranci młodsi dostąpią godności ministranta starszego, ministranci starsi zostaną ustanowieni lektorami. Również siedem pań złoży przyrzeczenia codziennej modlitwy za kapłanów (tzw. Margaretka). Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w ciszy do godz. 24:00. Również spowiedź św. do 24:00.

3. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ucałowaniem relikwiarza z kamieniem z Góry Kalwarii o godz. 18:00. Adoracja i spowiedź św. do godz. 24:00. (tu przeczytać program).

4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny.

5. Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się poświęceniem ognia na zewnątrz Bazyliki przy figurze Matki Bożej Królowej o godz. 18:00. Na liturgię światła przynosimy świece. Liturgia światła wypełniona tajemniczą i przejmującą ciszą, przygotowuje Kościół do Wigilii Paschalnej, do radości z nowego życia, do bycia świadkiem Zmartwychwstałego.

6. Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece wielkanocne, chlebki, baranki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Można również składać dary materialne do kosza, który wystawiony jest przed prezbiterium.

7. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Modlitwą staramy się spłacać dług wdzięczności.

8. Jutro tj. w poniedziałek, zapraszamy na śpiew pieśni pasyjnych do naszej Bazyliki po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy jak najlepiej wykorzystali ostatnie dni przygotowania do tajemnicy Paschy Chrystusa.