Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 23. 03. 2014 R.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia modlitwy Duchowej Adopcji Poczętego Życia. Ta modlitwa jest największą siłą strategii obrony życia. Osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję prosimy o wpis swojego imienia i nazwiska do księgi, która jest wyłożona przed amboną.

2. We wtorek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w liturgii tej wielkiej tajemnicy naszej wiary.

3. Trwają bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wierni uczestniczący w Gorzkich Żalach jak również w nabożeństwie Drogi Krzyżowej mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych. W naszej Bazylice w czasie Wielkiego Postu w każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

6. Legion Maryi zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:oo.

7. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, kartki świąteczne i baranki. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

8. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 651 zł z przeznaczeniem na wsparcie Dzieł Misyjnych Kościoła. Za przekazaną pomoc dziękujemy.

9. Również z całego serca dziękujemy za ofiary składane na figurę św. Andrzeja Boboli i inne potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. W najbliższy piątek i sobotę będą wystawione pojemniki na makulaturę, na misje.

11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. prof. Grzegorz Wejman – wykładowca WT US i AWSD w Szczecinie. Módlmy się i ich błogosławione owoce. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wracamy często w Wielkim Poście do źródła wody żywej, jakim są sakramenty święte, które pomnażają w nas dobro i umacniają naszą wiarę. Pragnąc dobrze wykorzystać ten czas przyjmijmy Boże błogosławieństwo.