Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 16. 03. 2014 R.

1. W środę obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji rodzin na godz. 15:oo i 18:oo.

2. Trwają bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wierni uczestniczący w Gorzkich Żalach jak również w nabożeństwie Drogi Krzyżowej mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych. W naszej Bazylice w czasie Wielkiego Postu w każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

4. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. Legion Maryi to ruch ludzi świeckich, których celem jest głoszenie chwały Bożej i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską. Po ogłoszeniach usłyszymy świadectwo. Serdecznie zachęcamy do wstępowania do tego ruchu.

6. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Dzieł Misyjnych Kościoła. Bądźmy uczestnikami ewangelizacji świata poprzez złożone na ten cel ofiary.

7. W wykonaniu jest figura św. Andrzeja Boboli do naszej Bazyliki. Uroczyste wprowadzenie relikwii i poświęcenie figury obędzie się 15 maja o godz. 18:oo. Na ławkach są rozłożone koperty. Jeżeli ktoś pragnie mieć udział w tej inwestycji, prosimy o ofiary na ten cel. Za pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

8. Również z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowana dla dorosłych odbywa się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:oo.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Jutro, tj. w poniedziałek przypada dzień imienin ks. kan. dr. Zbigniewa Wożniaka. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta na godz. 18:oo. Niech uczestnictwo we Mszy św. i przyjęta komunia św. będzie wyrazem wdzięczności za jego posługę wśród nas.

12. Ks. Zbigniewowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dar Bożego błogosławieństwa Pt]przyjmijmy w duchu wdzięczności za łaski i dary, które są naszym udziałem .