Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 09. 03. 2014 R.

1. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich. Wierni uczestniczący w Gorzkich Żalach jak również w nabożeństwie Drogi Krzyżowej mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych. W naszej Bazylice w czasie Wielkiego Postu w każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

4. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa z Mszą św. o północy w najbliższy piątek tj. 14 marca. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

5. Bardzo pragniemy, aby w naszej wspólnocie powstała grupa modlitewna „Legion Maryi”. W przyszłą niedzielę usłyszymy świadectwo i będzie możliwość przystąpienia do tej grupy.

6. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 742 zł. z przeznaczeniem na pomoc osobom biednym i rodzinom wielodzietnym. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy. Również serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowana dla dorosłych odbywa się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:oo.

8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (Izrael i Jordania) zapraszam na spotkanie w środę, tj. 12 marca po Mszy św. o godz. 18:oo. Spotkanie odbędzie się w Bazylice.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Trwając w przygotowaniu do radości świąt wielkanocnych, wsłuchujmy się często w słowo Boże, nie zaniedbujmy modlitwy, spełniajmy uczynki miłości, by zwyciężyć pokusy egoizmu, materializmu czy lenistwa. Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem, abyśmy jak najowocniej czerpali z owoców Eucharystii.