Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 02. 03. 2014 R.

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czas pokuty. Już w starożytności na znak pokuty posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan nadal stanowi początek wielkopostnego okresu. Postarajmy się jak najliczniej zgromadzić się w tym dniu na Mszy św., aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zamierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Boga miłosiernego. W tym dniu w naszej Bazylice Msze św. o godz. : 7:oo, 9:oo, 12:oo, 15:oo, 18:oo i 19:30. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły, to jest jakościowy i ilościowy.

2. W pierwszą środę (Środa Popielcem) zapraszamy na różaniec po Mszy św. o godz. 18:oo.

3. W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo, dla dorosłych o godz. 15:30 i 18:30 i dla młodzieży o godz. 19:30.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

5. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa do 4. marca w godz. od 7:oo -21:oo. Zakończanie 4 marca o godz. 19:oo. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

6. Msza św. w intencji świętych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18:oo.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:oo – 8:oo, oraz od 14:oo – 19:oo.

8. Ks. proboszcz odwiedzi chorych, których nie odwiedził w pierwszą sobotę, w pierwszy piątek od godz. 10:oo.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Trwa przygotowanie do Sakramentu Bierzmowana dla dorosłych. Zainteresowanych prosimy o przyjście na spotkanie dziś do sali katechetycznej po Mszy św. o godz. 18:oo.

11. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Przekazana ofiara dla biednych to gromadzenie skarbów na szczęśliwą wieczność.

12. Pielgrzymkę do Ziemi Świętej ( Izrael i Jordania) organizujemy w dniach od 15 – 30 września br. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

2. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie i prośmy o łaskę i dar naszej przemiany osobistej, rodzinnej i społecznej.