Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 23. 02. 2014 R.

1. Spełnianie przykazania miłości, o którym mówi dzisiejsza liturgia, jest znakiem rozpoznawczym, czy ktoś jest chrześcijaninem. Dziękujemy Bogu za dar Jezusa Chrystusa, który uczy nas i daje nam przykład miłości nieprzyjaciół. Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół”.

2. Msza św. w intencji Ojczyny i Narodu Polskiego w najbliższy czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

3. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Masz św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej, na które serdecznie zapraszamy członków i sympatyków.

4. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4.03. w godz. od 7:oo -21:oo. Rozpoczęcie 1 marca, godz. 19:oo, zakończanie 4 marca do godz. 19:oo. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

6. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowana dla dorosłych rozpoczynamy dziś, tj. 23 lutego po Mszy św. o godz. 18:oo. Zainteresowanych prosimy o przyjście na spotkanie do sali katechetycznej..

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

8. W najbliższą środę tj. 26 lutego przypada dzień urodzin i imienin ks. proboszcza. Msza św. w intencji jubilata i solenizanta o godz. 18:00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nakarmieni „chlebem Bożej miłości” idźmy i głośmy, jak wielki jest Bóg. Niech Jego miłość do człowieka będzie dla nas wszystkich zachętą do gorliwej rywalizacji, usłyszanego w dzisiejszej Ewangelii, przykazania miłości nieprzyjaciół. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.