Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 16. 02. 2014 R.

1. Spełnianie Bożych przykazań, o czym mówi dzisiejsza liturgia, jest znakiem rozpoznawczym, czy ktoś jest chrześcijaninem. Słuchając dzisiejszego słowa nie możemy pozostać wobec niego obojętni, musimy zapytać siebie samych, jak wypełniamy w życiu ten podstawowy nakaz Jezusa Chrystusa?

2. W tym tygodniu, w sobotę obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.

3. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w najbliższy czwartek o godz. 18:oo.

4. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do modlitwy i rozważania tajemnic zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

6. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowana dla dorosłych rozpoczynamy w najbliższą niedzielę, tj. 23 lutego po Mszy św. o godz. 18:oo. Zainteresowanych prosimy o zapisy w biurze parafialnym lub o przyjście na pierwsze spotkanie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Pouczeni mądrością Boga, wróćmy do naszych domów i codziennych zajęć, a idąc przez życie nie zapominajmy o przykazaniach, których przestrzeganie to najlepszy sposób korzystania z daru wolności. Niech w tym wspiera nas Boże błogosławieństwo.