Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 02. 02. 2014 R.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej, bowiem w tym dniu w kościele poświęcamy świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Według tradycji wierni powinni zanieść zapalone świece do domów.

2. Dzisiaj dochodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętajmy dzisiaj o ludziach, którzy całe swoje życie poświecili Bogu – zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Naszymi ofiarami na tacę wspieramy zakony klauzurowe.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Pawła Miki i Towarzyszy.

4. Dziś po sumie zapraszamy na śpiew kolęd w wykonaniu zespołu „KRĄG” z Zespołu Szkól nr 8.

5. Od 27 stycznia nasza Bazylika ubogaciła się o relikwie i figurę św. Stanisława BM. Również została zakończona renowacja wszystkich stacji Drogi Krzyżowej. Ofiarodawcom z serca dziękujemy. Osobom, które uczestniczyły w wyjątkowej uroczystości wprowadzenia relikwii i poświecenia figury św. Stanisława, biskupa i męczennika pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza serdecznie dziękujemy. Dziś po każdej Mszy św. można oddać cześć relikwiom i prosić o wstawiennictwo św. Stanisława BM.

6. W pierwszą środę adoracja i modlitwa różańcowa członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18:oo do godz. 21:oo.

7. Msza św. w intencji świętych i licznych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

8. W pierwszy piątek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo, i od 14:oo – 19:oo.

9. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych i rodzin wielodzietnych. Coraz więcej ludzi zgłasza się z prośbą o pomoc na wykupienie lekarstw. Caritas może dać tylko to, co otrzyma. Wiec prosimy, pomagajmy naprawdę potrzebującym. Kto umie pomagać, temu Pan Bóg wynagradza.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Nieśmy te słowa nadziei w nasze życie i nasze przemijanie. Niech one będą jak światło wśród zwątpienia, niech umacniają nas wobec strachu przed śmiercią. Niech niosą nam pomoc i błogosławieństwo Boga.