Dziś wtorek , 17 kwietnia 2024 r. imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 26.01. 2014 R.

1. Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani, jak apostoł Paweł, by głosić nadejście królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Niech uczestnictwo w Eucharystii będzie naszym zjednoczeniem z Bogiem i bliźnimi.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we poniedziałek – bl. Jerzego Matulewicza, biskupa,; we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Bosko, kapłana.

3. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską, kolędę. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenia w zakrystii i biurze parafialnym. Dodatkowa kolęda jeszcze dziś. Jest możliwość ustalenia kolędy indywidualnej.

4. Dziś zapraszamy na festiwal kolęd w wykonaniu dzieci, które zgłosiły swój udział. Początek o godz. 16:oo. Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego śpiewu.

5. Jutro, tj. w dniu 27. stycznia zapraszamy na sympozjum nt. „Błogosławiony Jan Paweł II – pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Sympozjum odbędzie się na Wydziale Teologicznym US, ul. Papieża Pawła VI nr 2 w godz. od 9:00 – 13:30. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza z wprowadzeniem relikwii i poświęceniem figury św. Stanisława BM będzie w naszej Bazylice o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości.

6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Począwszy od IX wieku, wierni w tym dniu przynoszą do Kościoła świece, które symbolizują Chrystusa – „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziękujemy dziś szczególnie za Bożą światłość, którą przyniosło nam słowo Boże, dziękujemy za ofiarę Bożego Syna, która jednoczy wszystkich i otwiera nam drogę do królestwa Bożego. Jako zadatek potrzebnych łask przyjmijmy Boże błogosławieństwo.