Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 19.01. 2014 R.

1. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stanęliśmy dziś przed ołtarzem, by moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa jako Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w piątek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – nawrócenie św. Pawła.

3. Kościele katolickim trwa Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni. Program modlitw wywieszony jest w gablocie. Modlitwa o jedność w naszej Bazylice w najbliższy czwartek o godz. 18:30, na którą serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską, kolędę. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program). Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenia w zakrystii i biurze parafialnym. Dodatkowe dni kolędy to: piątek, sobota i niedziela.

5. Jeszcze jest kilka egzemplarzy kalendarzy parafialnych na rok 2014, które możemy nabywać w zakrystii.

6. Dziś zapraszamy na Jasełka w wykonaniu kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie po Mszy św. o godz. 15:00.

7. W dniu 27. stycznia zapraszamy na sympozjum nt. „Błogosławiony Jan Paweł II – pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Sympozjum odbędzie się na Wydziale Teologicznym US, ul. Papieża Pawła VI nr 2 w godz. od 9:00 – 13:30. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza z wprowadzeniem relikwii i poświęceniem figury św. Stanisława BM będzie w naszej Bazylice w tym dniu o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy teraz błogosławieństwo Boga. Niech wspomaga nas Jego łaska, abyśmy we wszystkim, co czynimy, byli świadkami Jego zbawczej miłości.