Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM - 05.01.2014 R.

1. W pierwszą niedzielę nowego roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony dla Jego chwały i uwielbienia. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy Mszy świętej, że w Dzień Pański, nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niech każdy z nas poweźmie teraz to święte postanowienie w swoim sercu.

2. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to również Dzień Modlitw w intencji misji. Ofiary składanie przy pobieraniu kredy przeznaczone są na cele misyjne. Msze św. według porządku niedzielnego.

3. Msza św. o w intencji rodzin ze względu na kolędę, wyjątkowo w tym miesiącu będzie odprawiona w czwartek o godz. 7:00. Roczna Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18:0.

4. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Jest to spotkanie duszpasterzy z parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity przeznaczone są: w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

5. Serdecznie dziękujmy za ofiary kolędowe i składane na potrzeby naszej parafii. Modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdą ofiarę i pomoc.

6. W najbliższy piątek całonocna adoracja z Mszą św. o północy pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 21:00 Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

7. Kalendarze parafialne na rok 2014 można jeszcze nabywać w zakrystii.

8. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i potrzebujących w kruchcie Bazyliki dziś po każdej Mszy św. Pospieszmy z pomocą biedniejszym od nas.

9. Jasełka w wykonaniu dzieci pod kierownictwem ks. kan. Zbigniewa dziś po Mszy św. o godz. 13:30. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Bóg nie chce się z nami rozstawać, pragnie być z nami i przy nas; przyjmijmy zatem z wiarą Jego błogosławieństwo, które będzie nam tę prawdę przypominało.