Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY - 29.12.2013 R.

1. We wtorek zakończenie roku 2013. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej o godz. 18:00. Jako proboszcz przedstawię sprawozdanie duszpastersko – ekonomiczne z całego roku. Przyjdźmy, aby podziękować Panu Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy dzięki Bożej Opatrzności. Po komunii św. odśpiewamy suplikacje, przepraszając Boga na grzechy własne i popełnione w naszej Ojczyźnie.

2. Nowy Rok Pański 2014 powitamy Mszą św. o północy.

3. W środę Nowy Rok 2014 i zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego.

4. Jerycho różańcowe trwać będzie od 1 – 4 stycznia w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie pierwszego stycznia po Mszy św. o godz. 18:oo. W pierwszą środę w szczególny sposób zapraszamy członków Kół Żywego Różańca. ( Różaniec po Mszy św. o godz. 18:oo.

5. Od 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, kolędę. Jest to spotkanie duszpasterzy z parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

6. Msza św. o święte powołania do służy w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedź św. od 7:oo - 9:oo; od godz. 15:oo – 16:oo i od 17:oo – 18:. W związku z kolędą nie będzie spowiedzi od 16:oo– 17:oo.

8. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na różaniec fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii.

10. Jasełka w wykonaniu dzieci w niedzielę tj. 5 stycznia po Mszy św. o godz. 13:30. Próba przed Jasełkami w poniedziałek 30.12.2013 r. o godz. 10::00. Zainteresowanych zapraszamy.

11. Serdecznie dziękujmy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdą ofiarę i pomoc.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni pokarmem z nieba, idźmy do naszych domów, a pociągnięci przykładem Świętej Rodziny, starajmy się , tak jak Jezus, Maryja i Józef stanowić jedno we wzajemnym poszanowaniu i miłości. Niech szczególna pomocą ku temu będzie błogosławieństwo samego Boga.