Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU - 08.12.2013 R.

1. Dziś przeżywamy II niedzielę Adwentu i czcimy Niepokalane Poczęcie NMP. Szczególnym wzorem adwentowego czuwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiamy codziennie Roraty o godz. 6:oo i dla dzieci Mszę św. adwentową o godz. 17:oo. Zapraszamy do uczestnictwa.

2. W drugą niedzielę Adwentu już od wielu lat tradycyjnie w naszych kościołach przeprowadzamy zbiórkę do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga oraz przyjaznych ludzi. Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.

3. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w piątek – św. Łucję; w sobotę – św. Jana od Krzyża.

5. W piątek kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Szczególnie w tym dniu pragniemy modlić się za niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny. Polecajmy Bogu naszych rodaków, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i przyczynili się do naszej wolności. Jesteśmy im to dłużni, bo dzięki nim żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju.

6. Opłatki wigilijnie, kalendarze parafialne można nabywać Caritasie, zakrystii i biurze parafialnym. Ofiary składane przy zakupie opłatków przeznaczamy na cele parafialne.

7. Z głębi kapłańskich serc dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

8. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas odpowiadając zebrał kwotę 1.208 zł. z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym na wskutek tajfunu na Filipinach. Za przekazane ofiary z serca dziękujemy.

9. Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece wigilijne, kalendarze parafialne, opłatki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

10. Taca drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

11. Od przyszłej, tj. III Niedzieli Adwentu, od 15 – 18 grudnia, będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe. Rekolekcjom przewodniczył będzie O. Witold Baran CSsR, redemptorysta. Módlmy się o ich błogosławione owoce.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w mężnym kroczeniu drogami naszej codzienności i w pokonywaniu naszych słabości.