Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU - 01.12.2013 R.

1. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Zbawiciela, które obchodzimy 25 grudnia. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawimy w dni powszednie Adwentu Roraty o godz. 6:00 i Mszę św. Adwentową dla dzieci o godz. 17:00.

2. Dziś na sumie poświecimy opłatki wigilijne, które będziemy mogli nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Ofiary składane przy zakupie opłatków przeznaczamy na cele parafialne.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w środę - św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

4. Od dziś do środy trwa Jerycho modlitewne w godz. od 7:00 – 21:00. W pierwszą środę zapraszamy na adorację członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18:00 do 21:00.

5. Msza św. w intencji świętych powołań d o służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:00 – 9:00 oraz od 14:00 – 19:00. Nie będzie spowiedzi św. w godz. od 9:00 – 14:00. ze względu na zmniejszoną obsadę kapłanów parafii.

7. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do czuwania i modlitwy. Zmiana terminu ze względu na pielgrzymkę do Karkowa, Łagiewnik i Wieliczki.

8. W pierwszą sobotę kapłani odwiedzą chorych w ich domach od godz. 9:00. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek od godz. 9:00. Msza św. członków Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:00 i bezpośrednio po Niej spotkanie w sali katechetycznej.

9. Z głębi kapłańskich serc dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

10. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

11. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas odpowiadając na prośbę papieża Franciszka zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym na wskutek tajfunu na Filipinach. Pospieszmy z pomocą. Caritas również rozprowadza świece wigilijne, kalendarze parafialne i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

12. Taca drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele remontowe i inwestycyjne parafii.

13. Ofiarami do puszek w przyszłą niedzielę będziemy wspierali potrzeby Kościoła na Wschodzie.

14. Od III Niedzieli Adwentu, tj. od 15 – 18 grudnia, będziemy przeżywali rekolekcje. Módlmy się o ich błogosławione owoce.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna, klęknijmy przed Panem i w tej postawie prośmy, aby przybył do naszych serc i naszych ognisk domowych.