Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 24.11.2013 R.

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla. Koczy się Rok Liturgiczny, a we wspólnotach parafialnych Rok Wiary. Podsumowując miniony rok odpowiedzmy na pytanie: czy przez ten czas moja wiara stała się głębsza, dojrzalsza, odważniejsza ? Kończy się Rok Wiary, ale nie kończy się nasza praca nad sobą i współpraca z łaską Bożą. Niech wyciągnięte wnioski i podjęte postanowienia ubogacają nasze życie osobiste i rodzinne.

2. W dniach od 25 – 30 listopada przeżywamy Tydzień Słowa Bożego. W ramach tego tygodnia zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę na godz. 16:30 do sali katechetycznej. W czwartek w naszej Bazylice Maraton Biblijny. Od godz. 6:00 do 18:00 (z wyjątkiem czasu liturgii Mszy św.) będzie czytane Pismo Święte. Zapraszamy do słuchania i rozważania słowa natchnionego.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższy piątek i sobotę, tj. 29-30 listopada odbędzie się zbiórka makulatury, w ramach akcji „Makulatura na misje - pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym”.

5. W tym tygodniu w sobotę czcimy św. Andrzeja Apostoła.

6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne.

7. Modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych codziennie do końca listopada o godz. 17:30. Można jeszcze składać wypominki. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą, w każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej po Mszy św. o godz. 18:00.

8. Z głębi kapłańskich serc dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

9. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

10. W przyszłą niedzielę wypełniając prośbę Ojca Świętego Franciszka naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali poszkodowanych wskutek tajfunu na Filipinach.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Otrzymaliśmy dziś nieprzemijające dary i łaskę naszego Króla – Chrystusa, który ofiarował się za mnie i za ciebie, abyśmy mieli życie. Idźmy do naszych domów i dawajmy świadectwo przynależności do Jego królestwa. Niech błogosławieństwo Boga nam w tym dopomaga.