Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 17.11.2013 R.

1. Odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która ma nas przygotować na uroczystość Chrystusa Króla i uroczyste zakończenie Roku Wiary. Przy chrzcielnicy wyłożona jest „Parafialna Księga Roku Wiatry Naszego Pokolenia, do której możemy wpisać siebie, swoją rodzinę na znak trwania przy Wierze Ojców. Księga ta zostanie przekazana Ks. Arcybiskupowi podczas diecezjalnego zakończenia Roku Wiary w Bazylice katedralnej 23 listopada o godz. 11:00. Nowenna codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

2. Parafialna uroczystość zakończenia Roku Wiary odbędzie się w przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla podczas sumy o godz. 12:00. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 10:30 uroczyste wniesienie relikwii bł. Karoliny Kózkówny. Jutro jej liturgiczne wspomnienie. Po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć jej relikwiom.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy.

5. Modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych codziennie od godz. 17:30. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w zakrystii. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą, w każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej po Mszy św. o godz. 18:00 we wszystkie niedziele listopada.

6. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 553 zł. z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za udzieloną pomoc z serca dziękujemy.

7. Z głębi kapłańskich serc dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

8. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

9. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjonarzy Oblatów, którzy głoszą słowo Boże i po Mszach św. rozprowadzają kalendarze. Ofiary złożone przy nabywaniu kalendarzy wspomagają potrzeby Misji św.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Na drogę codziennego dawania świadectwa wiary Bóg pragnie nam teraz błogosławić. Przyjmijmy błogosławieństwo, którym chce nas ubogacić łaskawy Ojciec.