Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 10.11.2013 R.

1. Jutro przypada 95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ginęli za „naszą i waszą” wolność. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przed pomnikiem Męczenników II wojny Światowej.

2. Druga rocznica beatyfikacji ks. Karola Lamperta przypada w środę 13 listopada. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. W tym dniu po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć jego relikwiom.

3. W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola.

4. W piątek (III piątek miesiąca) zapraszamy na Drogę Krzyżową Bractwa Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 15:00.

5. Nowennę przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczniemy w sobotę, tj. 16.11.2013 r. po Mszy św. o godz. 18:00.

6. Wniesienie relikwii bł. Karoliny Kózkówny do naszej Bazyliki w przyszłą niedzielę na Mszy św. godz.. 10:30. Zapraszamy do udziału w sposób szczególny młodzież.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Misjonarzy Oblatów, którzy będą głosili słowo Boże i po Mszach św. rozprowadzać kalendarze.

8. Zapraszamy na modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych codziennie od godz. 17:30. Jeszcze można składać wypominki. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą, w każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej po Mszy św. o godz. 18:00 we wszystkie niedziele listopada.

9. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał kwotę 852 zł. Za udzieloną pomoc dla ludzi potrzebujących wsparcia z serca dziękujemy.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Dziś obchodzimy V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W poczuciu solidarności i odpowiedzialności za Kościół, modlitwą i naszymi ofiarami do puszek wspieramy wspólnoty cierpiące na wskutek prześladowań.

12. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

13. Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów w naszej Bazylice dziś o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Kontynuacją dzieła zmartwychwstania jest dzielenie się Chrystusem z drugim człowiekiem. Niech umacnia nas w tym Boże błogosławieństwo.