Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 03.11.2013 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Karola Boromeusza, biskupa; w sobotę – rocznicę poświecenia Bazyliki Lateraneńskiej.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W poczuciu solidarności i odpowiedzialności za Kościół, modlitwą i naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali wspólnoty cierpiące na wskutek prześladowań.

3. Modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych w naszej Bazylice codziennie od godz. 17:30 – 18:00. Wypominki składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej po Mszy św. o godz. 18:00 we wszystkie niedziele listopada, na którą serdecznie zapraszamy.

4. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie do 4 listopada w godzinach od 7:00 – 21:00.

5. Adoracja i modlitwa członków Kół Żywego Różańca w pierwszą środę po Mszy św. o godz. 18:00, do 21:00.

6. Całonocna adoracja pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa z Mszą św. o północy w piątek, tj. 8 listopada, rozpoczęcie o godz. 21:00.

7. Umiłowani parafianie, od tego miesiąca przestajemy rozprowadzać cegiełki i gwiazdy. Taca drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne. Niech każdy na miarę swoich możliwości wspomaga potrzeby wspólnoty parafialnej.

8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii i AWSD. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Dziś po każdej Mszy św. parafialny Caritas zbiera ofiary doi puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Umiejmy pomóc biedniejszym od nas. W Dziejach Apostolskich czytamy: „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Radosnego dawcę miłuje Pan.

10. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w Caritasie i zakrystii. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

11. Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Klęknijmy przed Panem, aby u Jego stóp uczyć się mądrości i odpowiedzialności za siebie i naszych bliskich, również naszych zmarłych.