Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 27.10.2013 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza; w piątek – Wszystkich Świętych; w sobotę – wszystkich wiernych zmarłych.

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynię Boga. Jak wielka to łaska, że mamy świątynię, że możemy się w niej modlić i przyjmować sakramenty. Ożywiajmy tę świątynię swoją obecnością i wspierajmy swoimi ofiarami.

3. Już ostatnie dni października i czas wspólnotowej modlitwy różańcowej. Może chociaż raz znajdziesz czas na wspólną modlitwę. Różaniec dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych codziennie o godz. 17:30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, jest to uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. Wypominki z ofiarami składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad od godz. 17:30 – 18:00, w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św.

5. W pierwszą sobotę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7:00; 12:00, 15:00 i 18:00. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. Po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec Fatimski - wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. W Dzień Zaduszny i we wszystkie niedziele listopada zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej po Mszy św. o godz. 18:00.

6. Od 1 do 4 listopada zapraszamy do modlitwy w czasie Jerycha Różańcowego od 7:00 – 21:00.

7. W ostatnią niedzielę Ks. Antoni Hej zebrał na tacę kwotę 3.500 zł. z przeznaczeniem na budowę kościoła w Brześciu. W imieniu Ks. Antoniego i jego parafian serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie. Również serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

9. W środę, 30 listopada, przypada dzień imienin ks. infułata dr. Edmunda Cybulskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta na godz. 18:00. Naszą obecnością i modlitwą będziemy dziękowali za posługę wśród nas i upraszali dary i łaski na dalsze lata kapłańskiej służby.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Ks. infułatowi Edmundowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Posileni słowem Pańskim i Chlebem Życia, idźmy głosić swoim życiem, jak wielka jest moc naszego Boga. Niech w tym dopomoże nam Boże błogosławieństwo.