Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 13.10.2013 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Teresę od Jezusa; w środę – św. Jadwigę Śląską; w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek św. Łukasza Ewangelistę.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Tegoroczny, XIII Dzień Papieski z polecenia Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Biskupi proszą o wsparcie dla fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Ofiary do puszek są wsparciem na ten cel.

3. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.

4. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:00.

5. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla dorosłych codziennie o godz. 17:30.

6. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała do puszek kwotę 1008 zł z przeznaczeniem na pomoc dla Syrii. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD i naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki na potrzeby naszej parafii. Na miarę osobistych możliwości wspierajmy prowadzone dzieła. Kalendarze parafialne na rok 2014 można nabywać w zakrystii i biurze parafialnym. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną. Do naszej parafii przybędzie Ks. prałat Antoni Hej, który w Brześciu buduje kościół. Naszymi ofiarami na tacę będziemy wspierali trud budowy tej świątyni.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Razem z Ojcem Świętym Franciszkiem zawierzajmy świat Niepokalanemu Sercu Maryi - klęknijmy.