Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 22.09.2013 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana(po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć jego relikwiom); w środę bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w piątek – św. Wincentego a Paulo, kapłana; w sobotę – św. Wacława, męczennika.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego, (będzie to w 190 rocznicę urodzin Kornela Ujejskiego) w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Również po Mszy św. montaż słowno – muzyczny utworów Kornela Ujejskiego w wykonaniu artystów Teatru Proscenium i Teatru Słowa. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 16:30. Zapraszamy.

4. W sobotę na ulicach wielu miast na świecie będzie odmawiana Korona do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 W naszej parafii będą dwie grupy: Koła Różańcowe będą modliły się przy pl. Lotników, Mali Rycerze Miłosiernego Serca Pana Jezusa przy Bramie Portowej. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie.

5. Na ławkach rozłożone są koperty z prośbą o ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Każda parafia stosownie do liczby mieszkańców jest zobowiązana do partycypacji w utrzymaniu i kształceniu przyszłych kapłanów. Nasz parafia zobowiązana jest wpłacić 14.000 zł. rocznie. Prosimy o ofiary na ten cel.

6. Wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę w piątek o godz. 6:00.

7. W ostatnią niedzielę na KUL i WT US zebraliśmy kwotę 682 zł. Za przekazane ofiary i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi kapłańskich serc dziękujemy.

8. Klerycy w kruchcie Bazyliki rozprowadzają kalendarze z obrazami z życia św. Joanny Beretty Mola. Cena kalendarza wynosi 10 zł z przeznaczaniem na działalność Stowarzyszenia SOS w obronie życia – św. Joanny Berety Mola. Zachęcamy do nabywania.

9. Osoby dorosłe, zainteresowanie przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do sali katechetycznej w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.

10. W najbliższy piątek i sobotę będzie można przekazać makulaturę na Misje w Afryce, będą wystawione pojemniki obok Bazyliki.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Bóg uzdalnia nas do wszelkiego dobrego działania, niech Jego błogosławieństwo otwiera nasze oczy, byśmy dostrzegali niedolę naszych braci i próbowali jej zaradzić.