Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 01.09.2013 R.

1. Dziś wspominamy bł. Bronisławę, (żyła w latach 1200 – 1259), jej relikwie są w naszej Bazylice. Po każdej Mszy św. można oddać jej cześć i prosić o wstawiennictwo u Boga. Ponadto we wtorek czcimy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

2. Dzisiaj przypada 74. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

3. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji świętych powołań na godz. 18:oo.

4. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. o godz. 15:00 czuwanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmieci.

5. W pierwszą sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. Po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Zespołu Szkół nr 8 środę o godz. 13:30, dla Szkoły Podstawowej nr 61. w piątek o godz. 12:00. Zapraszamy młodzież, dzieci i rodziców.

7. Od dzisiejszej niedzieli wkraczamy w normalny porządek Mszy św., a więc: Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 10:30, Msza św. dla dzieci o godz. 13:30. Zapraszamy !!! W ciągu tygodnia Msze św. będą sprawowane o godz.: 7:00, 15:00 i 18:00. W związku ze zmniejszoną obsadą personalną nie będzie Mszy św. o godz. 7:30.

8. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci i młodzieży w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Pospieszmy z pomocą, aby dzieci z biednych rodzin mogły normalnie rozpocząć naukę.

9. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspomagali spłatę tablicy Matki Życia.

10. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W modlitwie prosimy Pana, aby obficie wynagrodził każdy gest pomocy.

11. Dziś od godz. 19:00 rozpoczynamy Jerycho modlitewne, które trwać będzie do 4.09. w godz. od 7:00 – 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

12. Organizujemy wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 27 – 29 września br. Trasa pielgrzymki: Szczecin, Rokitno, Częstochowa, Warszawa. (w Warszawie nawiedzenie Bazyliki św. Jana Chrzciciela i grobu Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Sanktuarium św. Stanisława Kostki i grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki). Wyjazd ze Szczecina w piątek o godz. 6:00. Nocleg w Częstochowie w Domu Pielgrzyma oraz w Zakroczymiu pod Warszawą u O. Kapucynów (tam kolacja, nocleg i śniadanie) Całkowity koszt wynosi 300 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Świadomi opieki i troski naszego Pana przyjmijmy błogosławieństwo, niech ono umocni nas w wypełnianiu zadań naszego powołania.