Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP - 15.08.2013 R.

1. Dzisiejszą uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj o tej porze przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zaniesiemy do domów, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle nam przypominają o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg. Po Każdej Mszy świętej święcimy zioła, zboża, owoce i kwiaty. Msze św. według porządku niedzielnego.

2. Naszą pamięcią modlitewną obejmujemy dzisiaj doniosłe wydarzenie z naszej narodowej historii: taj zwany „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt historii XX – wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Czy to nie jest kolejny dowód na to, że nasza Królowa pamięta o swoim Narodzie?

3. Dziś o godz. 12:oo poświecimy tablicę upamiętniającą nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry peregrynującej od Władywostoku do Fatimy w obronie życia człowieka. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej rocznicowej uroczystości pod przewodnictwem O. Dariusza, paulina z Jasnej Góry. Dziś po każdej Mszy św. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. Od soboty tj. od 17 sierpnia po Mszy św. o godz.. 18:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5. W najbliższy poniedziałek tj. 19 sierpnia przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. O godz. 18:00 w naszym kościele: nowenna, Msza św. i procesja różańcowa ulicami naszej parafii. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. prof. dr hab. Henryk Wejman, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.

Za chwilę wrócimy do naszych domów. Dajmy po sobie poznać, że dziś spotkaliśmy Chrystusa. Na trud kroczenia tą samą drogą, którą szła Maryja, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.