Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21.07.2013 R.

1. Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna granic. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Uczestnictwo we Mszy św. oraz przyjęcie Komunii świętej wyraz naszej miłości względem Boga.

2. Dziś na sumie o godz. 12:00 Ks. Joachim Klingebil będzie sprawował Eucharystię dziękczynną za 60 lat posługi kapłańskiej. Słowo Boże wygłosi ks. bp Paweł Cieślik z Koszalina. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we poniedziałek – św. Marię Magdalenę; we wtorek – św. Brygidę, zakonnicę; w czwartek – św. Jakuba Apostoła; w piątek – Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny – Joachima i Annę.

4. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o naszych obowiązkach względem Pana Boga. Każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

5. W czwartek Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od dzisiejszej niedzieli, tj. od 21 lipca, rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona jest zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca po Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00 możliwość poświęcenia pojazdów. Przy poświeceniu pojazdów będziemy składali ofiary dla misjonarzy. Jest to już po raz piąty obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

7. W ostatnią niedolę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1.296 zł. Całość przeznaczyłem jako dalszą część zapłaty za wykonane drzwi maryjne do naszej bazyliki. Za przekazane ofiary i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

8. W najbliższą niedzielę tj. 28. lipca w kruchcie Bazyliki będą zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Wolna Niedziela”. Tak niedawno walczyliśmy o wolne soboty. Dziś nie ma szacunku nawet do niedzieli jako dnia świętego. Miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy katolikami i chcemy świętować Dzień Pański – Niedzielę.

9. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z Łukęcina 25. lipca , ze Szczecina 29. lipca – Os. Słoneczne. Zwyczajem wielu lat możemy przekazać dla pielgrzymów intencje osobiste i rodzinne wspierając ich ofiarami. Intencje i ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym. Podczas trwania pielgrzymki codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy odmawiali dziesiątek różańca, duchowo łączność z pielgrzymami.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Chrystus na kocha i nawet gdy się zagubimy, gdy odrzucimy Jego miłość, to On wychodzi, aby nas odszukać. Pozwólmy się Bogu odnaleźć w codzienności, wybierajmy zawsze wartości nieprzemijające, które są wieczne. Na pielgrzymowanie z Bogiem i Jego miłością przyjmijmy błogosławieństwo.