Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14.07.2013 R.

1. Kiedy stajemy przy ołtarzu, poznajemy tajemnice Bożego szczęścia, które zostało bezinteresownie dane każdemu z nas. Tylko miłość ukierunkowuje nasz wzrok w odpowiednią stronę, czyli do służby Bogu w ludziach potrzebujących naszej pomocy. Stańmy się samarytanami w dzisiejszym świecie. Tylu wokół nas braci i sióstr potrzebujących pomocy duchowej i materialnej.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we poniedziałek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – NMP z Góry Karmel; w sobotę – bł. Czesława, kapłana.

3. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o naszych obowiązkach względem Pana Boga. Uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej nie traktujmy jako obowiązek, lecz przywilej.

4. W czwartek Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 15:00 Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego. Do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa wszystkich zapraszamy.

6. W najbliższą niedzielę na sumie o godz. 12:00 Ks. Joachim Klingebil będzie sprawował Eucharystię dziękując Bogu za 60 Lat posługi kapłańskiej. Słowo Boże wygłosi ks. bp Paweł Cieślik z Koszalina. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

7. W czasie wakacji, od 1.07. – 31.08.2013 r. nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 7:30 i w niedzielę o godz. 13:30. Biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 – 18:00 oraz we wtorek od 10:00 – 11:00.

8. Dziś poprzez zakupienie cegiełek i gwiazd wspomagamy potrzeby naszej parafii. Obecnie ofiary przeznaczamy na spłatę za drzwi maryjne.

9. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w obdarowywaniu miłością i dostrzeganiu Chrystusa w każdym człowieku.