Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 07.07.2013 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we poniedziałek – św. Jana z Dukli, kapłana; w czwartek – św. Benedykta, opata, Patrona Europy; w sobotę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

3. W czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

4. W najbliższy piątek całonocna adoracja z Mszą św. o północy pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Radosnego dawcę miłuje Bóg. Umiejmy spieszyć z pomocą, aby i Bóg mógł nam wynagradzać i błogosławić.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

7. W najbliższą sobotę przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice: nowenna, Msza św. i Procesja Fatimska o godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, Rayskiego, pl. Grunwaldzkim, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Lotników, Kaszubską, Obrońców Stalingradu, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. inf. dr Edmund Cybulski. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji,. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

8. W czasie wakacji, od 1.07. – 31.08.2013 r. nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 7:30 i w niedzielę o godz. 13:30. Biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 – 18:00 oraz we wtorek od 10:00 – 11:00.

9. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki i gwiazdy będziemy wspierali potrzeby naszej parafii .

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Błogosławieństwo, którego udziela nam Bóg przez ręce kapłana, to umocnienie dla nas na drodze głoszenia pokoju. Przyjmijmy je z wiarą i cieszmy się jego owocami.