Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 23.06.2013 R.

1. Jutro uroczystość św. Jana Chrzciciela – największego i ostatniego z proroków. Bóg posyłając na świat św. Jana Chrzciciela pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować Naród Wybrany na przyjście Mesjasza – Jezusa Chrystusa. Zechciejmy przyjść na jutrzejszą Mszę św. odpustową połączoną z 15. rocznicą działalności chóru naszej parafii „Cantate Deo”. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki, a po niej, koncert chóru. Osoby zmotoryzowane prosimy o udanie się nad Zatokę Szczecińską, gdzie nastąpi błogosławieństwo wody do celów rekreacyjnych. (przy Kapitanacie Portu)

2. Dzisiaj dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych ojcach. Wypraszajmy dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

3. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Piotra i Pawła. Msza św. imieninowa obu solenizantów w sobotę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę w naszej Rodzinie Parafialnej. Taca tego dnia przeznaczona jest na wsparcie misji ewangelizacyjnej Ojca św. Franciszka.

4. Trwają nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30, wszystkich na nie zapraszamy.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w najbliższy czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W tym tygodniu w liturgii czcimy także: w piątek św. Ireneusza, biskupa.

7. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Może dzięki twojej ofierze na twarzy jednego dziecka wystąpi uśmiech jako wyraz wdzięczności. Caritas również rozprowadza książkę: „Stefan Kardynał Wyszyński. Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Książka ukazuje Sługę Bożego Stefana Wyszyńskiego, jego pasterską troskę o nasze ziemie oraz modlitwę o rychłą beatyfikację w naszej Bazylice. Cena 20 zł.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

9. Dziś w kruchcie Bazyliki są zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Stop aborcji”. Projekt ustawy stanowi wyraz sprzeciwu przeciwko zabijaniu dzieci tylko dlatego, że są chore. Od takiej ustawy tylko krok do eutanazji. Prosimy o poparcie.

10. Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich wakacje i urlopy. Msza św. na zakończenie roku Szkoły Podstawowej nr 61 w czwartek o godz. 11:oo. Przeżywajmy czas pracy i wypoczynku z Bogiem.

11. Kolejna zbiórka makulatury na misje w dniach 28–29. czerwca br. Składając makulaturę wspieramy budowę studni w Sudanie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Ks. Piotrowi i Pawłowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Usłyszeliśmy dziś bardzo ważne pytanie od Jezusa. Od nas zależy odpowiedź, a od niej jakość naszego życia. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy byli godni nazwać się dziećmi Bożymi.