Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 02.06.2013 R.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Ojcem Świętym Franciszkiem dziś w naszej Bazylice w godz. od 17:oo – 18:oo. Zapaszmy do czuwania i modlitwy.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codzienne po Mszy św. o godz. 18:oo procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki. Dziś procesja Eucharystyczna po sumie. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek., poświęcimy wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie darów Bożych służących ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół będziemy się modlili o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Znajdźmy czas na to, aby w te dni przyjść do świątyni i prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin.

3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów. W tym dniu zapraszamy na procesję Eucharystyczną z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa . Rozpoczęcie procesji o godz. 18:oo. Na zakończenie procesji zostanie odprawiona Msza św. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Czuwanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci od godz. 16:oo.

6. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki i gwiazdy będziemy wspierali wykonanie nowych drzwi z brązu, na których będą przedstawione sceny z życia Maryi. Projekt drzwi jest wystawiony obok ambony.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Bóg pouczył nas dziś przez swoje słowa o konieczności bojaźni Bożej w naszym życiu. Klęknijmy teraz przed Nim utajonym w Eucharystii i prośmy o Jego błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin.