Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 19.05.2013 R.

1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. Święto to, zostało wprowadzone na prośbę polskich biskupów podczas trwania Soboru Watykańskiego II w dniu 21.11.1964 r. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja spełnia w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Suma odpustowa w katedrze o godz. 18:oo. Jest to jednocześnie podziękowanie za posługę ks. biskupowi Marianowi Błażejowi Kruszyłowiczowi. Do uczestnictwa zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy także w piątek – Najświętszą Maryję Pannę, Wspomożycielkę Wiernych.

3. Zapraszamy codziennie do naszej Bazyliki na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:30, a o godz. 20:30 śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Próba dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii s w środę o godz. 19:oo. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 19:oo. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 12:oo.

6. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 2.063 zł. Całość przeznaczamy na nowe drzwi maryjne z brązu przy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za przekazaną pomoc i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:oo. O godz. 16:oo nabożeństwo, zbiorowe zdjęcia i możliwość zrobienia zdjęć indywidualnych. Msza św. w biały tydzień o godz. 18:oo.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Duch Święty buduje z nas Kościół, Lud Święty, który jest zdolny świadczyć wobec ludzi o Chrystusie i budować królestwo Boże na ziemi. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy zawsze byli wiernymi Duchowi Świętemu, którego nieustannie otrzymujemy.