Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 12.05.2013 R.

1. Dni w okresie miedzy Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha Świętego mają specjalne znaczenie, są to dni przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odprawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 18:oo. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Macieja Apostoła; w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana męczennika, Patrona Polski.

3. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszej Bazylice odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:30, a o godz. 20:30 śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego oraz w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej męki naszego Pana.

6. Jutro, 13 maja, rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję fatimską z Bazyliki do figury bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Rozpoczęcie nowenny o godz. 18:oo Liturgii przewodniczył będzie i procesję poprowadzi ks bp Stanisław Stefanek z Łomży.

7. Rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Macierzyństwa w Trzebiatowie przypada w dniu 18.05.2013 r. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym Koszt wyjazdu 25 zł.

8. Parafialny Zespół Caritas w ostatnią niedzielę do puszek zebrała kwotę 612 zł. Za przekazane wsparcie w imieniu obdarowanych z serca dziękujemy.

9. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:oo. O godz. 16:oo nabożeństwo, zbiorowe zdjęcia i możliwość zrobienia zdjęć indywidualnych.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

W naszym codziennym życiu jest wiele radości, ale nie brakuje w nim także trudu, rozczarowań i cierpienia. Pomimo to nie wolno nam żyć w lęku, ponieważ jest z nami zmartwychwstały Pan, zwycięzca grzechu i śmierci. A teraz przyjmujmy Jego obecność w znaku kapłańskiego błogosławieństwa.