Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 05.05.2013 R.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek - św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

4. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszej Bazylice odprawiane jest nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej o godz. 17:30, a o godz. 20:30 śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

5. W środę, 8 maja przypada dzień imienin ks. Stanisława Szlijan. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za jego posługę wśród nas.

6. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

7. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przed Mszą św. o godz. 18:oo.

8. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy z piątku na sobotę, tj. z 10/11 maja. Rozpoczęcie o godz.. 21:oo apelem jasnogórskim.

9. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek, 10 maja na godz. 19:30.

10. Nowenna, Msza św. i procesja fatimska będzie z Bazyliki do figury bł. Jana Pawła II w dniu 13 maja o godz. 18:oo. Liturgii przewodniczył będzie ks bp. Stanisław Stefanek z Łomży.

11. Rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Macierzyństwa w Trzebiatowie przypada w dniu 18.05.2013 r. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym Koszt wyjazdu 25 zł.

12. Zostały odrestaurowanie kolejne dwie stacje Drogi Krzyżowej – IV jest fundacją p. Haliny Kaczmarek i V jest fundacją p. Wiktora Rzeuskiego. Fundatorom z serca dziękujemy. Jeszcze pozostały trzy stacje, na które nie mamy ofiarodawców.

13. Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Umiejmy pomóc biedniejszym od nas.

14. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

15. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

17. Ks Stanisławowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem, Jemu zawierzmy nasze rodziny i umiłowaną Ojczyznę. Prośmy, aby w naszym kraju panował ład moralny oparty na prawie Bożym, prawie miłości.