Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 21.04.2013 R.

1. Obchodzona dziś po raz piąty Niedziela Biblijna, która otwiera Tydzień Biblijny, to doskonała okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowić przymierze z Bogiem. Poruszeni Jego miłością, dokonajmy intronizacji księgi Pisma Świętego w naszych domach. Wyłóżmy ją w najważniejszym miejscu w mieszkaniu, zapalmy świece, odczytajmy stosowny fragment, który nam podpowiada nasz rozum i serce. Niech słowa dzisiejszej Ewangelii: „Pokój wam!, […] czemu jesteście zmieszani, […] Ja jestem!” zapadną w nasze serca jako zapewnienie, że Bóg jest z nami, że wprowadza ład w nasze życie i nim kieruje.

2. Kościół przeżywa dziś również niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Zapraszamy na uroczystość odpustową do Kościoła Garnizonowego pw. św. Wojciecha na godz. 18:oo. W czwartek czcimy św. Marka Ewangelistę.

4. Msza św. rocznicowa dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będzie 26.05.2013 r. o godz. 12:oo. Zapisy dzieci, które chcą uczestniczyć w tej uroczystości w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:30. Szczegółowe informacje podczas zapisów.

5. Msza św. intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

6. W ostatnią niedzielę za cegiełki gwiazdy zebraliśmy kwotę 1.760 zł. Całość przeznaczyłem na zapłacenie rachunku za ogrzewanie, który za miesiąc marzec wyniósł 6.838 zł. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Tylko Chrystus jest Dobrym Pasterzem, który daje prawdziwe i trwałe szczęście. On wezwał nas, abyśmy szli za Jego głosem pełnym miłości. Nie szukajmy więc innych pasterzy, ale odważnie trwajmy przy naszym Zbawicielu. Teraz On sam niech nam błogosławi.