Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 14.04.2013 R.

1. Uczestnicząc w dzisiejszej Najświętszej Eucharystii powinniśmy usłyszeć pytanie Chrystusa: „Czy mnie miłujesz” i w prostocie serca na nie odpowiedzieć. Czy jestem godzin cierpienia w Imię Chrystusa, aby potem wychwalać Go w królestwie Bożym? Takie pytania niech towarzyszą nam w nadchodzącym tygodniu ze zmartwychwstałym Panem.

2. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Niedzielę Biblijną, która wyraża pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem buduje się i umacnia, szczególnie kiedy karmiona jest słowem Bożym. Niedziela ta rozpocznie V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem Tygodnia Biblijnego jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka.

3. Msza św. rocznicowa dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będzie 26.05.2013 r. o godz. 12:oo. Zapisy dzieci, które chcą uczestniczyć w tej uroczystości w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:30. Szczegółowe informacje podczas zapisów.

4. MARSZ DLA ŻYCIA wyruszy dziś z Jasnych Błoni im. Bł. Jana Pawła II o godz. 15:oo. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

5. Ks. Paweł Kołodziejski uroczystą Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w naszej Bazylice w dziś o godz. 15oo. Prosimy o modlitwę w intencji ks. neoprezbitera i zapraszamy do uczestnictwa. Po Mszy św. ks. Paweł udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

6. Msza św. intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

7. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

8. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała kwotę 801 zł. Za przekazane wsparcie z serca dziękujemy.

9. Za wszycie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Modlitwą kapłańską staramy się spłacać dług wdzięczności.

10. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Ks. Pawłowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg umocni nasza wiarę i wzajemną miłość swoim błogosławieństwem.