Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 07.04.2013 R.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy pod znakiem miłosierdzia Bożego. Bł. Jan Paweł ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, wyznaczając mu datę 2. niedzieli wielkanocnej. Termin ten jest tak bliski uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż właśnie w Misterium Paschalnym, śmierci i zmartwychwstania Pana, w pełni objawiła się tajemnica Bożej miłości do człowieka. Dziś po każdej Mszy św. możemy oddać cześć relikwiom św. S. Faustyny Kowalskiej.

2. Dziś rozpoczyna się 69. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest przypomnienie o potrzebnie niesienia pomocy ludziom chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności. Staje się sposobnością do dawania świadectwa i niesienia pomocy duchowej i materialnej. Osobistą ofiarą do puszek Caritas świadczysz konkretną pomoc.

3. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:oo i 18:oo na modlitwę w intencji świętości życia. Będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, wpisując się do księgi życia i zobowiązując się do codziennej modlitwy.

4. Ks. Paweł Kołodziejski uroczystą Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę, tj. 14 kwietnia o godz. 15oo. Prosimy o modlitwę w intencji ks. neoprezbitera i zapraszamy do uczestnictwa. Po Mszy św. ks. Paweł udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

5. Prowadzimy renowację Drogi Krzyżowej. Zostały już odrestaurowanie 4 stacje. Na dalszych 6 są już ofiarodawcy. Pozostało jeszcze cztery – oczekujemy na chętnych. Koszt renowacji jednej stacji wynosi 3.000zł.

6. Za wszycie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Modlitwą kapłańską staramy się spłacać dług wdzięczności.

7. W przyszłą niedzielę poprzez zakupienie cegiełek będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Wiary nie powinniśmy zostawiać tylko dla siebie. Niech w dzieleniu się nią z drugim człowiekiem umocni nas Boże błogosławieństwo.