Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 17.03.2013 R.

1. Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie liturgii męki Pańskiej w Wielki Piątek to potwierdza. Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Boga wybaczającego i wyzwalającego człowieka z sideł grzechu i zła. Śmiało dziś możemy powiedzieć, że nie tylko staje się nam bliższy obraz Chrystusa umierającego, ale także zmartwychwstałego, przynoszącego nam wyzwolenie i pokój.

2. Nowenna przed uroczystością św. Józefa trwa codziennie przed Mszą św. o godz. 18:oo.

3. W tym tygodniu w liturgii we wtorek czcimy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (uroczystość).

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. W naszej Bazylice w najbliższy piątek Msza św. o godz. 9:oo i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa ulicami parafii po Mszy św. o godz. 18:oo, tzn. ok. 18:30 wyruszymy z krzyżem procesyjnym: ul. Bogurodzicy, Niepodległości , 3-go Maja, Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicką, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 15:30, 17:oo i 19:30. Wszystkich zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 2.079 zł. Całość przeznaczyłem na zapłatę rachunku za ogrzewanie, który za miesiąc luty wyniósł 6.180 zł. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z całego serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w kruchcie Bazyliki kartki świąteczne i świece. Zachęcamy do zakupów w Caritasie. Składając jałmużnę i zakupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

8. Dziś przypada dzień imienin ks. Zbigniewa. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta na godz. 18:oo.

9. Również dziś gościmy w naszej parafii alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Módlmy się wspólnie o święte powołania do służby w Kościele. Klerycy po Mszach św. zbierają ofiary do puszek na potrzeby Seminarium.

10. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

11. Ks. Zbigniewowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Pokrzepieni słowem Boga i Pokarmem na życie wieczne, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono pomaga nam wybierać prawdziwą wolność, która jest tylko w Jezusie Chrystusie.