Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IIII NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 03.03.2013 R.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu warto sobie uświadomić, że już czas, by rozpocząć porządki przedświąteczne, przede wszystkim we własnym życiu. Pomogą nam w tym rekolekcje, które w naszej rodzinie parafialnej rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Módlmy się w intencji O. Krzysztofa – salwatorianina, który będzie przewodniczył, módlmy się za siebie, abyśmy tego czasu nie zmarnowali. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach.

2. Trwają wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: W naszej Bazylice w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach, mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa do poniedziałku, tj. do 4 marca, do godz. 19:oo.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa członków Kół Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18:oo - do godz. 21:oo.

5. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła Świętego i wyboru Ojca Świętego do godz. 19:30. Adoracja trwać będzie w każdy czwartek, aż do wyboru nowego papieża. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

6. Całonocna adoracja z Mszą św. o północy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie o godz. 21:oo.

7. Siostry Felicjanki serdecznie dziękują za przekazaną pomoc na rozbudowę Przedszkola Integracyjnego.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z całego serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

9. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek na paczki świąteczne dla biednych. Caritas rozprowadza również kartki świąteczne i świece. Składając jałmużnę i zakupując w Caritasie pomagamy ubogim.

10. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki i gwiazdy będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

11. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie i prośmy o łaskę i dar naszej przemiany.