Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 17.02.2013 R.

1. W dniach od 17 do 24 lutego obchodzony jest w Polsce 46. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas refleksji nad trzeźwym, a zarazem radosnym i wolnym od nałogów życiem oraz czasem modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

2. Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: W naszej Bazylice w każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30, 15:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zainteresowanych zapraszamy na spotkania do sali katechetycznej.

6. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1.740 zł. Całość przeznaczyłem na zapłacenie rachunku za ogrzewanie, który za miesiąc styczeń wyniósł 8.026 zł. Za okazaną pomoc i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z całego serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

7. W prezbiterium można zobaczyć nowe pelerynki dla ministrantów starszych. Zostały zakupione za ofiary dzieci i dorosłych składane przy żłóbku. Serdecznie dziękujemy.

8. Makulaturę na misje możemy składać do pojemników obok Bazyliki do soboty, tj. 23 lutego br. Fundusze uzyskane za makulaturę przeznaczone są na pomoc w kopaniu studni w Sudanie.

9. W niedzielę, 24 lutego, siostry Felicjanki przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na rozbudowę Przedszkola Integracyjnego, które prowadzą od 12 lat. Ze wzglądu na powiększającą się ilość dzieci, szczególnie niepełnosprawnych, zaistniała potrzeba rozbudowy pomieszczeń rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Może to dla nas szansa złożenia wielkopostnej jałmużny.

10. Msza św. dziękczynna za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI zostanie odprawiana w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Bóg wskazuje drogę, ale też daje siłę do kroczenia nią. Niech na czas wypełniania wielkopostnych zobowiązań Bóg hojnie nam błogosławi.