Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 03.02.2013 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

2. Msza św. w intencji świętych i licznych powołań do służby w Kościele w najbliższy czwartek o godz. 18:oo. Zapraszamy do modlitwy.

3. Jerycho modlitewne trwać będzie w naszej Bazylice do 4 lutego w godz. od 7:oo – 21:oo. Zakończenie w poniedziałek o godz. 19:oo. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

4. Czuwanie modlitewne członków Kół Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo.

5. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

6. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu „Caritas” zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych i rodzin wielodzietnych. Ofiara dla biednych to gromadzenie skarbów na wieczność.

7. W najbliższą niedzielę zakupując cegiełki i gwiazdy będziemy wspierali potrzeby naszej Bazyliki.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nie zważając na cierpienia i prześladowania ze strony tych, którzy boją się Bożej prawdy i miłości, niestrudzenie idźmy dalej drogą, którą wskazał nam Chrystus i wypełniajmy swoje powołanie do proroctwa. To ja mam być prorokiem, który umocniony wielkimi darami Boga: wiarą, nadzieją, a przede wszystkim miłością, nam głosić śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To zadanie każdego z nas, to moje i twoje powołanie.

Aby móc wypełnić swoje powołanie, klęknijmy przed Panem i prośmy o potrzebne dary, a przede wszystkim o dar miłości.