Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2013 R.

1. W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania płynące z przyjętego przez nas sakramentu chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Od chwili chrztu każdy z nas jest umiłowanym synem lub córką Boga. Zadaniem każdego i każdej z nas jest ciągle rozwijać swoją wiarę pod natchnieniem i prawdą Pisma Świętego.

2. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Antoniego, opata; w sobotę – św. Józefa Pelczara, biskupa.

3. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w najbliższy czwartek o godz. 18:oo. Zapraszamy do modlitwy.

4. Dnia 17 stycznia, tj. w czwartek, przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.

5. W piątek, tj. 18 stycznia br. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa i potrwa do 25 stycznia br. Program tygodnia ekumenicznego wywieszony jest w gablocie.

6. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Zgodnie z rozporządzeniem ks. abp. metropolity ofiary składane podczas kolędy przeznaczone są: 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafialne i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie. ( tu przeczytać program).

7. Kalendarze parafialne można nabywać w zakrystii. Kalendarz na rok bieżący przedstawia relikwiarze świętych i błogosławionych, których czcimy w naszej Bazylice.

8. Z serca dziękujemy za ofiary kolędowe oraz składane na potrzeby naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

9. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 562 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

10. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego. Zapraszamy do rozważania Zbawczej Męki naszego Zbawiciela.

11. Dziś po Każdej Mszy św. zakupując cegiełki lub gwiazdy wspieramy prace prowadzone w naszej Bazylice.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy na zakończenie tej Mszy świętej, utrwali w nas Boże dziecięctwo i pomoże wypełnić zobowiązania wynikające z przyjętego przez nas chrztu.