Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY - 30.12.2012 R.

1. Jutro zakończenie roku 2012. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej o godz. 18:oo. Jako proboszcz przedstawię sprawozdanie duszpastersko – ekonomiczne z całego roku. Zechciejmy przyjść i podziękować Panu Bogu za wszytko, czego doświadczyliśmy dzięki Bożej Opatrzności. Po komunii św. odśpiewamy suplikacje.

2. Nowy Rok Pański 2013 powitamy Mszą św. o północy.

3. We wtorek Nowy Rok 2013 i zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego.

4. Od 2 stycznia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także: w środę – świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

6. Jerycho różańcowe trwać będzie od 1 – 4 stycznia w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie pierwszego stycznia po Mszy św. o godz. 18:oo.

7. Czuwanie modlitewne członków Kół Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18:oo.

8. Msza św. o święte powołania do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

9. W pierwszy piątek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. W związku z kolędą nie będzie spowiedzi od 16:oo – 17:oo.

10. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na różaniec fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

11. Kalendarze parafialne można nabywać w zakrystii.

12. Jasełka w wykonaniu dzieci w najbliższą niedzielę, tj. 6 stycznia po Mszy św. o godz. 13:30. Próba przed Jasełkami w poniedziałek 31.12.2012 o godz. 11:oo. Zainteresowanych zapraszamy.

13. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Modlimy się aby sam Pan wynagrodził każdą ofiarę i pomoc.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Bóg nieustannie zabiega o nasze dobro i wychodzi ku nam. Dziś daje nam wzór Świętej Rodziny. Dziękując za pozostawiony nam wzór, kształtujmy nasze rodziny na Ich wzór. Niech nam w tym pomoże Boże błogosławieństwo.