Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU - 16.12.2012 R.

1. Dziś w naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje (odnowienie „Misji u stóp Krzyża”). Na ołtarzu wystawione są relikwie Krzyża Świętego. Po każdej Mszy św. można je ucałować, dotknąć i prosić Pana, który do nas przychodzi, aby nas odnowił, uzdrowił nas i nasze rodziny, aby dokonał w nich przemiany. Rekolekcje trwać będą do czwartku. Tak zaplanujmy czas, abyśmy z nich skorzystali. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach oraz wyłożony na ławkach.

2. Od jutra, tj. 17 grudnia wkraczamy w drugą cześć Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu tego okresu liturgicznego jest św. Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.

3. Msza św. roratnia z homilią w dni powszednie o godz. 6:oo, Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17:oo. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4. W środę przypada Dzień Imienin Ks. Dariusza Skibickiego. Msza św. imieninowa podczas rekolekcji o godz. 18:oo. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za jego posługę kapłańską wśród nas.

5. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 15:oo Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego.

7. Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, kartki świąteczne, opłatki i nasze parafialne kalendarze. Można również składać produkty na paczki świąteczne do kosza przed prezbiterium. Opłatki i kalendarze można również nabywać w zakrystii i biurze parafialnym.

8. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 2.006 zł. Całość przeznaczyłem na spłatę relikwiarza Dzieci Fatimskich. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

9. Dziś naszymi ofiary do puszek wspomagamy Kościół na Wschodzie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Bóg nieustannie przekonuje nas o swojej obecności. Uczynił to także dziś, kierując do nas słowo i karmiąc nas przy swoim stole. Niech radość tego zdumiewającego spotkania z Panem w cudzie Eucharystii promieniuje na nasze spotkania z innymi ludźmi.