Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU - 02.12.2012 R.

1. Nowy okres liturgiczny przygotowuje nas na powtórne przyjście Pana. Pierwsze przyjście już nastąpiło, miało charakter historyczny, kiedy Jezus przyjął ciało z Maryi Panny i za sprawą Ducha Świętego narodził się jako człowiek w Betlejem. Drugie przyjście Jezusa, na które czekamy, będzie miało charakter eschatologiczny – po raz drugi Chrystus przyjdzie na końcu czasów, aby dokonać sądu nad światem. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas, ale byśmy z wiarą czekali na Pana.

2. Dziś na sumie dokonamy poświęcenia opłatków na nasze stoły wigilijne, które można nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków przeznaczone są na potrzeby parafii.

3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiamy Mszę św. roratną w dni powszednie o godz. 6:oo i Mszę św. adwentową dla dzieci o godz. 17:oo. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, kapłana; we w toporek - św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w sobotę - obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nie ma rorat. Zapraszamy na Godzinki ku czci NMP o godz. 7:oo; Msze św. o godz. 7:30, 9:oo, 12:oo, 15:oo i 18:oo

5. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Msza św. Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo. Po Mszy św. adoracja wspólnoty.

7. Jerycho Różańcowe w naszej Bazylice trwa do 4 grudnia do godz. 19:oo (codziennie od 7:oo – 21:oo). Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie serdecznie zapraszamy.

8. W dniu dzisiejszym gościmy Panie z Instytutu Prymasa Stefana Kard. Wyszyńskiego. Po każdej Mszy św. wypowiadają świadectwo o Prymasie Tysiąclecia. Po Mszach św. w kruchcie można nabywać książki i kasety przybliżające osobę i dzieła Wielkiego Prymasa. Może to być piękny prezent na święta. Dziękujemy Paniom z Instytutu za dar złożony dla naszej Bazyliki, którym jest piuska Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

9. Również dziś Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla biednych i rodzin wielodzietnych. Caritas rozprowadza też świece, kartki świąteczne i nasze parafialne kalendarze.

10. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspierali parafialne dzieła.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Posileni słowem Bożym i „pokarmem aniołów”, wróćmy do swoich domów i codziennych obowiązków, świadcząc o tym, że Jezus jest blisko i niebawem przybędzie. Niech w głoszeniu tej prawdy umacnia nas Boże błogosławieństwo.