Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25.11.2012 R.

1. Przeżywamy ostatni tydzień roku kościelnego, który w swych treściach nawiązuje do czasów eschatologicznych i mówi nam o powrocie Jezusa Chrystusa na ziemię. Powrót ten nastąpi w chwili, której się nie spodziewamy. Pragnęliśmy dzisiaj Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata na tej Eucharystii oddać należną chwalę i cześć. Ofiarowaliśmy na ołtarzu nasze troski, kłopoty i zmagania dnia codziennego, wierząc, że tylko Pan nieba i ziemi może nasz krzyż przemienić w słodkie jarzmo.

2. W najbliższy piątek czcimy św. Andrzeja Apostoła.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w obchodach 60. rocznicy ogłoszenia kardynałem Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego w naszej Bazylice. W najbliższy piątek o godz. 17:3o O. Gabriel Bartoszewski OFMCap, Wicepostulator procesu beatyfikacyjnego poinformuje o stanie procesu beatyfikacyjnego. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity rozpocznie się o godz. 18:oo. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przed pomnikiem Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości.

4. Nowenna do Chrystusa Króla Wszechświata codziennie po Mszy św. o godz. 18:oo.

5. Kończy się czas codziennej modlitwy za zmarłych, to już ostatni tydzień listopada. Czy poprosiłeś o modlitwę za swoich bliskich zmarłych? Czy przynajmniej jeden raz osobiście w tej modlitwie uczestniczyłeś? Dziś, w ostatnią niedzielę listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy Pomniku Męczenników II Wojny Światowej. Modlitwą obejmiemy ofiary wojen oraz naszych zmarłych, na których mogiłach nie mogliśmy stanąć.

6. W sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo.

7. Msza św. Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:oo i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo różaniec fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Od 1 do 4. grudnia trwać będzie Jerycho Różańcowe w godz. od 7:oo do 21:oo. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie serdecznie zapraszamy.

9. Za tydzień I niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela.

10. W przyszłą niedzielę na sumie uroczyście poświęcimy opłatki wigilijne.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech przyjęte słowo Boże i Najświętsza Eucharystia stale przybliżają nas do Chrystusa i pomagają z ufnością oczekiwać Jego powtórnego przyjścia na ziemię. Na owocne przeżywanie nadchodzącego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.