Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.11.2012 R.

1. Dziś przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Po każdej Mszy św. można oddać cześć jej relikwiom prosząc ją o wstawiennictwo u Boga.

2. W czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach.

3. W tym tygodniu czcimy również: w poniedziałek – bł. Salomeę, dziewicę; we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w środę – Ofiarowanie NMP; w sobotę – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

4. W sobotę rozpoczniemy Nowennę do Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 18:oo.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli skierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyrażamy udziałem w liturgii tego dnia.

6. Już połowa listopada. Czy poprosiłeś o modlitwę za swoich bliskich zmarłych? Za zamarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad od godz. 17:30 – 18:oo, w niedziele i uroczystości 15 minut przed sumą oraz w każdy drugi wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. We wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy Pomniku Męczenników II Wojny Światowej. Modlitwą obejmiemy ofiary wojen oraz naszych zmarłych, na których mogiłach nie mogliśmy stanąć.

7. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1896 zł. Całość przeznaczyłem na spłatę relikwiarza Dzieci Fatimskich. Za wszystkie składane ofiary z serca dziękujemy.

8. Uprzejmie informujemy, że makulatura na misje będzie zbierania w dniach 14 i 15 grudnia br.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

10. Chórzystom, p. organistce oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Posileni słowem Bożym i Najświętszą Eucharystią trwajmy w postawie czuwania, umiejętnie odczytując znaki czasu jako znaki obecności Boga w świecie. Nikt bowiem z nas nie wie, kiedy Bóg przyjdzie do niego, aby go wezwać do siebie. W duchu gotowości i czuwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.